ZLATNI PJEVAČI SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE

16

U SISKU USPJEŠNO ZAVRŠEN „15. SUSRET HRVATSKIH MALIH VOKALNIH SASTAVA“ KOJI JE OKUPIO VIŠE OD 350 PJEVAČA

Sisačko moslavačku županiju predstavljali su kategoriji folklornih malih vokalnih sastava

Ženski vokalni sastav „KRALUŽ“ iz Budaševa te osvojili zlatnu plaketu dok su u  kategoriji slobodnih stilova i žanrova zlatnu plaketu osvojila su Muška klapa „KOLAPJANI“.

Proteklog je vikenda 10. i 11. studenoga 2018. godine, po prvi puta u Gradu Sisku održan 15. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava, nacionalna manifestacija posvećena bogatstvu vokalnog stvaralaštva RH. Na 15. Susretu, koji je održan u suradnji sa Zajednicom kulturno umjetničkih udruga Sisačko-moslavačke županije i Vokalnim ansamblom LIPE iz Siska, pod pokroviteljstvom Županije sisačko-moslavačke i uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH i Grada Siska, nastupilo je čak 25 vokalnih sastava iz 11 hrvatskih županija i gostujuća Pjevačka skupina Češke besede Sisak. Više od 350 pjevača sudionika svoj su nastup na Susretu morali izboriti pobjedom na županijskim smotrama tijekom godine. Atraktivnosti dvodnevnog programa koji je bio besplatan za publiku, osim kvalitete izvedbi, doprinijela je i raznolikost kategorija vokalnih sastava s repertoarom pjesama od izvornog folklora do slobodnih stilova i žanrova. Izvedbe sudionika pratilo je Stručno povjerenstvo u sastavu: dr.sc. Irena Miholić, Krunoslav Šokac i Luka Vukšić koji su odlučili o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 4 kategorije koncertnog programa koje ovdje navodimo:

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE

1.NAGRADA: Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Antun“, Zadobarje

2.NAGRADA: Muška pjevačka skupina „Starotopoljani“, Staro Topolje

3.NAGRADA: Ženska skupina KUD-a „Vrbje“, Vrbje

 

PRIZNANJA

Pjevačka skupina „Ivančice“ KUD-a „Kupljenovo“, Kupljenovo

Ženski pjevački sastav KUD-a „Pleso“, Velika Gorica

Ženski vokalni sastav „Rudarice“ KUD-a „Rudar“, Glogovac

Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež

Muška vokalna skupina KUD-a „Katruže“, Ivanovec

Pjevačka skupina KUD-a „Požeška dolina“, Požega

Pjevačka skupina „Hrvatska žena“, Garešnica

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

ZLATNE PLAKETE

Ženski vokalni sastav „Kraluž“, Budaševo

Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“, Đurđevac

Folklorna družina „Vuga“, Karlovac

SREBRNE PLAKETE

Mješovita vokalna skupina GKC-a „Medjuwodje“, Garešnica

Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“, Ludbreg

Ženska vokalna skupina KUU-a „Veseli Međimurci“, Čakovec

BRONČANE PLAKETE

Ženska vokalna skupina „Koledarice“ KUD-a „Preporod“, Dugo Selo

Mali vokalni sastav „Mihe“, Rovišće

KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE                

ZLATNA PLAKETA

Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec

Cantus ante omnia, Zagreb

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

ZLATNA PLAKETA

Gospodnetić singers – Glazbeni klub Lisinski, Zagreb

Muška klapa „Kolapjani“, SisaK

SREBRNA PLAKETA

Ženski vokalni sastav KUD-a „Podravka“, Koprivnica

Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina

BRONČANA PLAKETA

Muška vokalna skupina PZ-a „Sveti Juraj na Bregu“, Pleškovec

Više informacija o programu Susreta dostupno je na web stranici www.hrsk.hr.